דובי הקוטב התווספו לרשימת הגנת בעלי חיים של האו"ם

  • מספר צפיות צפיות: 1897
  • מספר תגובות תיעוד פידבקים: 0
  • זמן קריאה משוער משך קריאה:טרם פעיל
  • פורסם בתאריך

דובי הקוטב, כבר זמן רב, הינם סמל של תנועת שינוי האקלים, בית הגידול הארקטי ממשיך להתכווץ ולהיהרס כתוצאה מההתחממות הגלובאלית.

כעת, בפעם הראשונה לאחר הרס הולך ומתמשך של בית גידולם, גוף איכות הסביבה של האומות המאוחדות הוסיף את דובי הקוטב ברשימת המינים המצויים בסכנת הכחדה אשר זקוקים להגנה מיוחדת.

דובי הקוטב, אחד מ-31 בעלי חיים נודדים אחרים, זכה סוף כל סוף כמין בסכנת הכחדה קיומית. בוועידה אשר התקיימה בקיטו, אקוודור, אושרו מאמצי שימור נוספים לשמירתם מפני הכחדה.

השר הנורבגי להגנת הסביבה, טיין סאנדטופט, ציין כי ממשלתו "מחויבת למעורבות עמוקה בשימור דובי הקוטב". בהצעתו לכלול את דובי הקוטב ברשימת בעלי החיים הזקוקים להגנה בינלאומית, הדגיש את ההשפעה של ההתחממות הגלובלית על בתי גידול רבים בטבע.

לדבריו, הקרח באזור הארקטי נסוג בשני מיליון קילומטר מרובע מאז  סוף המאה ה-20.

"אזורי הקוטב חוו התחממות משמעותית בעשורים האחרונים" ציין טיין. הוא הוסיף כי ההתחממות כבר גרמה ל"אובדן מוצהר" של בתי גידול שונים של אוכלוסיות דובי קוטב רבים במשך הקיץ והסתיו.

21 סוגי כרישים, מסורניים ובטאים התווספו גם כן לרשימת המינים המצויים בסכנת הכחדה לצד חמישה מיני ציפורים, זיפיוס חלול חרטום, צבי אדום החזה, קובוס שחור רגל (קובוס לבן אוזן) והצלופח האירופאי.

בנאומו, ברדני צאמבר, מזכיר של ועידת החיות הנודדות של הא"ום, אמר כי "חיות נודדות הפכו לספינת דגל גלובאלית עבור רבים מהנושאים הדחופים של ימינו", "מזיהום פלסטיק באוקיינוסים השונים, להשפעה של שינויי האקלים, לציד בלתי חוקי ועד לניצול יתר, האיומים והסכנות בהם נתקלים בעלי חיים בסופו של דבר ישפיעו על כולנו" הוסיף.

נוצה אודות המחבר

תגובות למאמר

הגב למאמר: